Városlista
2026. augusztus 6, csütörtök - Berta

Hírek

2024. Február 09. 06:00, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Elkészült a 4 milliomodik autó az esztergomi Suzukinál

Elkészült a 4 milliomodik autó az esztergomi Suzukinál

Elkészült a 4 milliomodik autó a Suzuki esztergomi gyárában csütörtökön, a társaság az idén 130 ezer autó gyártását tervezi a 2023. évi 160 ezer után - közölte a Magyar Suzuki Zrt. az MTI-vel.

Krisztián Róbert vezérigazgató-helyettes a gyárban újságírók előtt felidézte, hogy a japán autógyártó magyarországi telephelyén a termelés 1992-ben indult el. A Suzuki az elmúlt időszak alatt 2 milliárd euró befektetést hajtott végre Esztergomban.

A telephelyen a kezdetektől az autógyártás teljes folyamatát végzik, a fejlesztés folyamatos. A vezérigazgató-helyettes jelezte: a tulajdonos egyre több feladatot telepít magyarországi cégéhez, a magyar mérnökök hangsúlyos szerepet vállalnak a prototípusok és a gyártástechnológia fejlesztésében is.

Az elmúlt mintegy 30 év alatt 7-féle modell készült Esztergomban, jelenleg a Vitara és az S-Cross gyártása folyik. Az itt készült járműveket a világ 123 országába exportálják.

A Magyar Suzuki Zrt. 2022-es pénzügyi évében az összes értékesítési nettó árbevétele 2,14 milliárd euró volt, ebből 271 millió euró belföldi, 1,87 milliárd euró exportértékesítésből származott. A magyarországi értékesítés 2,3 százalékkal, az exportárbevétel 26 százalékkal bővült ebben az évben. Az adózás utáni nyereség 22,7 millió euró volt.

A Datahouse adatai szerint a Suzuki márka 12 167 új autót helyezett forgalomba Magyarországon 2023-ban, ezzel a részesedése a magyarországi újautópiacon 11,3 százalék.

A 4 milliomodik autó egy GLX felszereltségű Vitara modell, elefántcsont-kozmikus fekete gyöngymetál színben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 06. 07:00, csütörtök | Belföld

Jövő héten kedden lehet a köztársasági elnök választás

A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.

2026. Augusztus 06. 05:00, csütörtök | Belföld

Országosan elérte, Budapesten meg is haladta a 40 Celsius-fokot a legmagasabb hőmérséklet

Országosan 40, Budapesten 43 Celsius-fok volt a legmagasabb hőmérséklet szerda délután, csapadék esélye kizárt - közölte a kormány a szerdai 16 órai, a hőségriasztásról a kormany.hu oldalon közzétett gyorsjelentésében.

2026. Augusztus 06. 04:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány

A mostani energiaválság tanulságaira is válaszolva átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány szerdai ülésén - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán szerda este.

2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld

Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél

Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.