Hírek
2021. November 16. 19:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Életveszélyes sérülést okozókat ítéltek el Egerben
Első fokon, nem jogerősen bűnösnek talált a bíróság egy férfit és az elkövetés idején fiatalkorú testvérét, akik életveszélyesen megkéselték haragosukat Heves megyében
- közölte az Egri Törvényszék sajtószóvivője kedden az MTI-vel. Hoszné Nagy Tímea tájékoztatása szerint az ügyben első fokon eljáró Egri Törvényszék az életveszélyt okozó testi sértés bűntettét bizonyítottnak találva az elsőrendű vádlottat 1 év 6 hónap, fiatalkorúak börtönében letöltendő szabadságvesztésre, míg a másodrendű vádlottat 3 év 6 hónap börtönbüntetésre ítélte.
Jelezte: az ügyész tudomásul vette az ítéletet, míg a vádlottak és védőik 3 nap gondolkodási időt kértek.
A sajtószóvivő emlékeztetett: az ügyben a Heves Megyei Főügyészség emelt vádat, miután 2020 nyarán a két testvér egy korábbi konfliktus miatt elcsalta haragosát egy lakatlan, romos ingatlanba azért, hogy ott bosszúból megverjék.
Az épületben az idősebb testvér felkapott egy odakészített farudat, a sértettet kétszer fejen ütötte, majd öccse egy zsebkéssel a menekülni próbáló férfit az oldalán megszúrta. Miután a sérült megbotlott és a földre esett, a fiatalkorú testvér hátba döfte.
A férfi életveszélyesen megsérült, de sikerült elmenekülnie. Felépülése több hétig tartott, életét a gyors és szakszerű orvosi segítség mentette meg - tette hozzá a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 15. 07:34, kedd | Belföld
Duna House: márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon
Márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon - közölte a Duna House hétfőn az MTI-vel.
2025. Április 15. 07:33, kedd | Belföld
Szallas.hu: a hazai vendégek többnyire 1-2 éjszakás foglalással utaztak belföldön az első negyedévben
Hosszú hétvége híján főként rövid, 1-2 éjszakás belföldi utazásokat választottak a hazai vendégek az év első három hónapjában - derül ki a Szallas.hu friss adataiból.
2025. Április 15. 07:28, kedd | Belföld
OGY - Elfogadták az alaptörvény tizenötödik módosítását
Elfogadta Magyarország Alaptörvényének tizenötödik módosítását az Országgyűlés hétfőn.
2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld
Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni
A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.