Hírek
2018. Augusztus 28. 17:06, kedd |
Belföld
Forrás: mti
DNS-e buktatta le nyolc évvel később a patikarablót
A DNS-vizsgálat buktatta le azt a férfit, aki ellen egy nyolc évvel ezelőtti patikarablás miatt emeltek vádat - tájékoztatta a Fővárosi Főügyészség kedden az MTI-t.
A vádirat szerint a most 43 éves férfi azért vásárolt egy valódinak látszó játék pisztolyt, hogy rablást kövessen el vele. 2010. december 23-án nem sokkal zárás előtt egy zuglói gyógyszertárban ráfogta a játék fegyvert az alkalmazottra és a bevételt követelte.
A sértett azonban megnyomta a pánik gombot, majd átment egy másik helyiségbe telefonálni, mire a támadó pénz nélkül elhagyta a patikát. Az időközben felfüggesztett nyomozás bizonyítékait a rendőrök idén vizsgálták meg újra, és a DNS-e alapján azonosították a vádlottat.
Az új büntetőeljárási kódex adta lehetőségeket kihasználva, a Budapesti XIV. és XVI. Kerületi Ügyészség a bűncselekményt beismerő terhelttel egyezséget kezdeményezett. A vádlott és védője elfogadta a kerületi ügyészség feltételeit, amelyek szerint a büntetés hat és fél év fegyház és hét év közügyektől eltiltás lenne. Az új szabályok szerint, ha a bírósági előkészítő ülésen a vádlott az egyezségnek megfelelően beismeri bűnösségét és lemond a tárgyalásról, a bíróság pedig jóváhagyja az egyezséget, akkor azzal azonos tartalmú ítéletet hoz - ismertették.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 06:50, hétfő | Belföld
Ma ismertetik a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban
2026. Június 21. 14:00, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás jelezte, hogy jogi eszközök alkalmazásával is ellenáll az eltávolítását célzó erőfeszítéseknek
2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
