Városlista
2026. május 7, csütörtök - Gizella

Hírek

2011. December 07. 13:02, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Decemberben már megugrás várható az ipari termelésben

Decemberben már megugrás várható az ipari termelésben

A külső kereslet lassulása és a hazai konjunktúramutatók romlása miatt a magyar ipari termelés visszaesése az előző hónaphoz képest nem okozott meglepetést.

Mivel a bázis is viszonylag gyenge volt, éves szinten a növekedés az előző havi adattal megegyezik.

Az elemzői várakozásokat felülmúlóan 3 százalékkal nőtt az ipari termelés októberben az egy évvel korábbihoz képest, azonban 0,9 százalékkal csökkent az előző hónaphoz képest.Novemberben stagnálást, vagy minimális visszaesést mutathat az ipari termelés a Takarékbank elemzője, Suppan Gergely szerint, azonban decemberben bázishatás miatt jelentős megugrás várható. Az ipari termelés növekedése idén és jövőre 5,5-6 százalék között lehet, 2012-ben a lassuló külső keresletet ellensúlyozhatják az újonnan belépő autóipari kapacitások.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: ipari termelés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 07:20, csütörtök | Belföld

Magyar Péter Giorgia Melonival találkozik

Magyar Péter csütörtökön 10 órakor Rómában találkozik Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel.

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.