Hírek
2020. Május 16. 08:51, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Csökkent az aktív koronavírus-fertőzöttek száma, meghalt 6 beteg
Meghalt 6 idős, krónikus beteg, és 56-tal, 3473-ra emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon - közölte a koronavirus.gov.hu szombat reggel.
A kormányzati portálon azt írták: újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új típusú koronavírus-fertőzést. Az elhunytak száma 448-ra emelkedett. 1371-en már gyógyultan távoztak a kórházból.
Az aktív fertőzöttek száma 1654-re csökkent. Az aktív fertőzöttek 56 százaléka, az elhunytak 77 százaléka, a gyógyultak 61 százaléka budapesti vagy Pest megyei.
Kórházban 570 koronavírusos beteget ápolnak, 45-en vannak lélegeztetőgépen.
Az oldal adatai szerint 10 742-en vannak hatósági házi karanténban. A mintavételek száma 131 429.
Kiemelték: a védekezés második szakaszában van az ország. Ez nem a járvány végét jelenti, hiszen a vírus továbbra is terjed. Az a cél, hogy fokozatosan, szigorú menetrend szerint újraindítsák az életet. Ezért hétfőtől vidéken és Pest megyében újabb enyhítések lépnek életbe. A Budapestre vonatkozó szabályok kialakításában a kormány megvizsgálja a fővárosi polgármesterek javaslatait.
Az oldal térképe alapján továbbra is Budapesten (1655 ember) és Pest megyében (467) van a legtöbb fertőzött. Ezt követi Fejér (355), Zala (218), Komárom-Esztergom (184) és Csongrád megye (114). Békés megyében (11) van a legkevesebb fertőzött Magyarországon.

Ezek érdekelhetnek még
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk
2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld
Felhős, esős idő várható a hétvégén
Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.
2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld
Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább
Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.

