Hírek
2022. Március 30. 08:02, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Borzasztó sok gyorshajtó ellen intézkedtek a rendőrök
Több ezer sofőr ellen intézkedtek a rendőrök az egyhetes országos sebességellenőrzési akció idején - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata kedden a rendőrség honlapján.
A közleményben felidézték: az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (Roadpol) "Speed" elnevezéssel hirdetett fokozott ellenőrzést. Ehhez csatlakozva március 21. és 27. között a magyar rendőrség az ország egész területén fokozott sebességellenőrzést végzett.
A rendőrök 7709 esetben intézkedtek sebességtúllépés miatt. Ebből 2341 alkalommal meg is állították a szabályszegőket: 868 emberrel szemben bírságot szabtak ki, míg 81 sofőr ellen eljárást kezdeményeztek. A többi 5368 esetben leállítás nélküli ellenőrzés történt, ezek a gépkocsivezetők postai úton kapják meg a kiszabott bírságról szóló értesítést - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 13:00, péntek | Belföld
Olajszállítási szerződést kötött a Janaf és a Mol
A horvát olajvezeték-üzemeltető Janaf és a Mol-csoport megállapodást kötött 2,05 millió tonna nyersolaj szállításáról 2026-ra - közölte a horvát társaság csütörtökön.
2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld
Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár
Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.
2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld
Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni
A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
