Városlista
2025. november 7, péntek - Rezső

Hírek

2014. Október 22. 14:00, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Belvíz - Vas megyében négy településen tizenöt lakóházat fenyeget a belvíz

Belvíz - Vas megyében négy településen tizenöt lakóházat fenyeget a belvíz

Vas megyében négy településen - Perenyén, Jákon, Söptén és Szombathelyen - tizenöt lakóházat fenyeget a belvíz az éjszaka hirtelen lehullott, nagy mennyiségű eső miatt - közölte honlapján szerdán a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.

A tájékoztatás szerint az érintett településeken homokzsákokkal védekeznek, amelyből eddig már több mint ötezret raktak le a hivatásos, önkormányzati tűzoltók.
Balogh Nikoletta, a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője elmondta: a belvíz azért okoz gondokat, mert a hirtelen lehullott csapadékot az érintett településeken lévő csatornahálózat nem tudja elvezetni. Egyes mezőgazdasági területek is vannak, ahol a talaj már nem volt képes befogadni a vizet, amely a domborzati viszonyok miatt utat talál magának lakott területek felé.

Címkék: belvíz

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk

2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld

Felhős, esős idő várható a hétvégén

Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.

2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld

Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább

Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.