Városlista
2026. május 7, csütörtök - Gizella

Hírek

2019. Április 16. 13:04, kedd | Belföld
Forrás: police.hu

Babakocsiban tolta el a lopott szajrét az autófeltörő nő

Babakocsiban tolta el a lopott szajrét az autófeltörő nő

Bíróság elé állítási javaslattal zárták le a minap a XIII. kerületi nyomozók annak a két autófeltörőnek az ügyét, akik tizenegy kocsit törtek fel, majd ötből loptak is.

A 21 éves, budapesti M. Irén és társa, egy 19 éves csenyétei férfi április 12. és 14. között Budapest XIII. kerületében 11 járművet megrongált és feltört. Az elkövetők öt alkalommal, összesen 160 ezer forint értékben, különböző műszaki cikkeket és okmányokat loptak, miután betörték a furgonok, illetve az autók ablakát – közölte a rendőrség honlapján.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság XIII. kerületi Rendőrkapitányság nyomozói egy napon belül azonosították az elkövetőket, majd április 14-én hajnalban a Frangepán utcában éppen autófeltörés közben tetten érték őket. A rendőrök a férfinál megtalálták a bűncselekmény elkövetéséhez használt eszközt, a nőtől pedig egy babakocsiban az ellopott tárgyakat.

A nyomozók az elkövetőket előállították a kerületi rendőrkapitányságra, majd őrizetbe vették őket lopás bűntett miatt. A gyanúsítottak a kihallgatáson beismerték a bűncselekmények elkövetését.

A nyomozás vizsgálati szakaszában a Budapesti Rendőr-főkapitányság nyomozói bíróság elé állítási javaslattal adják át az ügyet az illetékes ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére

2026. Május 07. 07:20, csütörtök | Belföld

Magyar Péter Giorgia Melonival találkozik

Magyar Péter csütörtökön 10 órakor Rómában találkozik Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel.

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -