Városlista
2025. november 7, péntek - Rezső

Hírek

2016. November 28. 10:55, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Az anyagi bizonytalanságtól tartanak leginkább a magyarok

Az anyagi bizonytalanságtól tartanak leginkább a magyarok

A magyar lakosság legnagyobb félelmei anyagi károkkal kapcsolatosak, és leginkább a családban bekövetkezett haláleset miatti anyagi bizonytalanságtól tartanak

- többek között ez derült ki a Generali online reprezentatív kutatásából, amelynek eredményeit hétfőn juttatta el az MTI-nek.

A felmérés rámutatott arra is, hogy a családban bekövetkezett halálesetből fakadó anyagi bizonytalanság miatt a nők jobban aggódnak (45 százalék), a férfiaknak viszont csak a 25 százaléka fél. Emellett az átlagnál jobban tartanak ettől az alapfokú végzettséggel (43 százalék) és a 120 ezer forint alatti jövedelemmel rendelkezők (45 százalék) is.

Az összegzés szerint a vizsgált 18-59 éves korosztály aggodalmai között élen jár a munkahely elvesztése által okozott anyagi bizonytalanság és lakáskár, illetve a baleset vagy betegség miatti munkakiesésből adódó anyagi bizonytalanság is.

A baleseteken belül leginkább a gyermekeket érintő (29 százalék), illetve a közúti balesetektől (21 százalék) tartanak a magyarok, a sportolás közben elszenvedett sérülés viszont csak keveseket aggaszt (7 százalék). Utóbbi az egyetlen, amitől a férfiak nagyobb százalékban tartanak, mint a nők, egyébként a hölgyeket minden jobban aggasztja, így például különösen a gyermekeket érintő (39 százalék), a közúti (28 százalék), a gyalogos (17 százalék) és a háztartási (17 százalék) balesetek bekövetkezése - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk

2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld

Felhős, esős idő várható a hétvégén

Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.

2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld

Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább

Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.