Hírek
2021. Október 06. 08:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A várandósság harmadik hónapját még idén betöltő kismamák is jogosultak az szja-visszatérítésre
Azok a kismamák is visszaigényelhetik a személyi jövedelemadójukat, akik év végéig betöltik a várandósságuk harmadik hónapját - közölte a családokért felelős tárca nélküli miniszter kedden a kormány Facebook-oldalán.
Novák Katalin a videóban emlékeztetett: jövő februárban körülbelül 1,9 millió, legalább egy gyermeket nevelő szülő kapja vissza a 2021-ben befizetett személyi jövedelemadóját. A kormány ezzel 600 milliárd forintot ad vissza a magyar családoknak - emelte ki.
Tudatta: az egyedülállók és a vállalkozók is jogosultak az szja-visszatérítésre. Főszabály szerint mindenki automatikusan kapja majd meg a visszatérítést - tette hozzá a miniszter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére
2026. Május 07. 07:20, csütörtök | Belföld
Magyar Péter Giorgia Melonival találkozik
Magyar Péter csütörtökön 10 órakor Rómában találkozik Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel.
2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk
2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -
