Városlista
2025. november 7, péntek - Rezső

Hírek

2016. Február 04. 07:42, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

A tüdő- és emlőrák vezeti a daganatos betegségek halálozási listáját

A tüdő- és emlőrák vezeti a daganatos betegségek halálozási listáját

A Magyar Rákellenes Liga szerint Magyarországon a legtöbben tüdő- és emlőrákban halnak meg, ezeket a vastag- és végbélrák követi.

Rozványi Balázs, a szervezet gazdasági elnökhelyettese szerdán az M1 aktuális csatornán azt mondta, évente 30 ezer ember hal meg Magyarországon rákos megbetegedésben, de a kiváltó okokat pontosan nem ismerik. Azt tudják, hogy csökkentheti a rák kialakulásának kockázatát a leszokás a dohányzásról, az egészséges táplálkozás és a testmozgás.

Kiemelte még, hogy a rák több éven át alakul ki, ezért szűréssel eredményesen felfedezhető és gyógyítható, ma már mindenkinek személyre szabott gyógykezelést lehet biztosítani, ha az anyagi források rendelkezésre állnak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk

2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld

Felhős, esős idő várható a hétvégén

Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.

2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld

Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább

Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.