Városlista
2026. május 7, csütörtök - Gizella

Hírek

2017. Október 21. 10:36, szombat | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

A szmogriadó van érvényben Nyíregyházán

A szmogriadó van érvényben Nyíregyházán

Megnövekedett a szálló por koncentrációja az elmúlt két napban Nyíregyházán, a mért értékek meghaladták a szmogriadó tájékoztatási küszöbértékét - közölte az önkormányzat sajtószolgálata szombaton az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint a szálló por (PM10) légköri koncentrációjának huszonnégy órás átlagértéke csütörtökön és pénteken meghaladta a köbméterenkénti 75 mikrogrammos tájékoztatási küszöbértéket. Mindkét napon köbméterenként 89 mikrogrammot regisztrált a Széna téren lévő mérőállomás.

Az önkormányzat arra kéri a nyíregyháziakat, hogy lehetőleg ne használjanak személyautókat, főleg dízelüzeműeket, utazzanak inkább autóbusszal és ha lehetséges, mérsékeljék a szén-, fa- és olajtüzelésű fűtőberendezések használatát.

A légúti betegségben szenvedők, az idősek és a kisgyermekek lehetőség szerint ne tartózkodjanak hosszabb ideig a szabadban, a szellőztetést pedig lehetőleg a déli, kora délutáni órákban végezzék.

A levegő szennyezettségének egészségügyi értékelése egy index alapján történik. Az Országos Közegészségügyi Központ a légszennyező anyagok legfontosabb egészségkárosító hatásai alapján négy szintet különít el: kék (elfogadható), zöld (kifogásolt), narancssárga (egészségtelen), piros (veszélyes). Az önkormányzatok az utóbbi két kategória alapján rendelhetik el a szmogriadó tájékoztatási, illetve riasztási fokozatát.

A meteorológiai előrejelzések szerint egy átvonuló hidegfront hatására vasárnap délután várható jelentős javulás a levegőminőségben Nyíregyházán.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 07:20, csütörtök | Belföld

Magyar Péter Giorgia Melonival találkozik

Magyar Péter csütörtökön 10 órakor Rómában találkozik Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel.

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.