Hírek
2018. November 20. 14:16, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A rugalmas munkavégzést értékelik legtöbbre a pályakezdők
A rugalmas munkavégzést a jó fizetésnél is fontosabbnak értékelik a közép- és felsőoktatásban tanulók a PwC Magyarország felmérése szerint.
A könyvvizsgáló és tanácsadó cég keddi közleménye szerint a megkérdezettek a munkatársakat nevezték a harmadik legfontosabbnak. Az álláshelyeket meghatározó körülmények közül a cafeteria a negyedik az idei felmérésben. A cégnév, a vállalati stratégia és a társadalmi felelősségvállalás a 36 tényezőből álló ragsor végére került.
A megkérdezettek háromnegyede budapesti munkahellyel számol, 16 százalékuk Győrben is dolgozna. 25 százalékuk pénzügyi, 20 százalékuk pedig tanácsadási területen helyezkedne el, míg a telekommunikációt és a médiát 19 százalék, az IT-ágazatot pedig 18 százalék választaná - írták.
A PwC 2016-ban indította a felmérését, azóta összesen 20 ezer fiatalt kérdeztek meg.
Az idei kutatásba bevont 7 ezer pályakezdő vagy pályaválasztás előtt álló fiatal 6 százaléka középiskolás, 43 százaléka egyetemen vagy főiskolán tanul. Utóbbiak 51 százaléka munkát is vállal a tanulmányai mellett.
A közlemény szerint a legvonzóbb munkahelynek járó PwC-elismerést a Morgan Stanley Magyarország Elemző Kft. kapta idén. A legjobb 10-be rajtuk kívül az Audi Hungaria Zrt., a Bosch csoport, a General Electric International, a Google Magyarország, az OTP Bank Nyrt., a Magyar Telekom Nyrt., a Mercedes-Benz Hungária Kft., a MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. és a Vodafone Magyarország Zrt. került be. A visszajelzések és jelölések alapján az autóiparban az Audi Hungaria Zrt., az autóipari beszállítók közül a Bosch csoport, a pénzügyi szolgáltató szektorban az OTP Bank Nyrt., a szolgáltató központok (SSC) közül a Morgan Stanley Magyarország Elemző Kft., az IT-ágazatban a Google Számítástechnikai Szolgáltató Kft., a telekommunikációban a Magyar Telekom Nyrt. az idei iparági győztes.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 06. 07:00, csütörtök | Belföld
Jövő héten kedden lehet a köztársasági elnök választás
A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
2026. Augusztus 06. 05:00, csütörtök | Belföld
Országosan elérte, Budapesten meg is haladta a 40 Celsius-fokot a legmagasabb hőmérséklet
Országosan 40, Budapesten 43 Celsius-fok volt a legmagasabb hőmérséklet szerda délután, csapadék esélye kizárt - közölte a kormány a szerdai 16 órai, a hőségriasztásról a kormany.hu oldalon közzétett gyorsjelentésében.
2026. Augusztus 06. 04:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
A mostani energiaválság tanulságaira is válaszolva átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány szerdai ülésén - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán szerda este.
2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld
Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél
Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.
