Hírek
2016. December 13. 07:07, kedd |
Belföld
Forrás: mti
A polgármesterek fizetésének emeléséről is dönt a parlament
Az Országgyűlés várhatóan ma tartja idei utolsó ülésnapját, amelyen három hétfőn beterjesztett előterjesztést is elfogadhatnak kivételes sürgős eljárásban, a képviselők emelhetik például minden polgármester díjazását.
Az ülésnap 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd a településkép védelméről, valamint a közteherviselésről szóló törvények módosításáról szóló javaslatok összevont vitáját folytathatják le kivételes eljárásban.
A Ház utána kizárólag szavazni fog, összesen huszonkét indítványról dönt. Ekkor fogadhatják el a belügyminiszternek a polgármesterek díjazásának emeléséről szóló javaslatát, továbbá határozhatnak a Kúria, az OBH és az ügyészség tavalyi beszámolóiról, két gyermekvédelmi indítványról, valamint a keresztényüldözés és a közel-keleti, afrikai népirtás elítéléséről és az üldözöttek támogatásáról szóló határozati javaslatról is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
