Hírek
2019. Július 24. 09:42, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A nemzetközi pénztárakban lehet visszaváltani a jegyeket az olasz vasutassztrájk miatt

Az olaszországi vasutassztrájk miatt szükséges menetjegy-visszaváltást vagy a jegy más időpontra érvényesítését a nemzetközi jegypénztárakban intézhetik az utasok - közölte a Mávinform kedden az MTI érdeklődésére.
Az olasz vasutasok szerdán 9 és 17 óra között munkabeszüntetést tartanak. Az utazók a Trenitalia olasz vasúttársaság honlapján úti céljuk megadásával lekérdezhetik a minimális szolgáltatás keretében közlekedő járatokat - hívta fel a figyelmet a Mávinform a Trenitalia közleményére hivatkozva.
Magyarországról közvetlen járatok nem indulnak Olaszországba. A Mávinform tájékoztatása szerint az utasok Olaszországba, illetve Olaszországon át, valamint visszaútra szóló előreváltott jegyeikkel lemondhatnak az utazásról.
A Magyarországon váltott jegyek árát kezelési költség levonása nélkül visszatéríti a MÁV-Start, vagy más időpontra érvényesíti a menetjegyet.
Amennyiben az utasok nem mondanak le az utazásról, jegyeik záradékolásáról szükség esetén külföldön kell gondoskodniuk. A jegyek visszatérítését a jegykiadó ország ezzel megbízott jegykiadó helyein, általában a nemzetközi pénztáraknál lehet kérni - közölte a Mávinform.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 15. 07:50, hétfő | Belföld
Megújul a fonyódi kikötő
2025. Szeptember 15. 07:49, hétfő | Belföld
Varga-Bajusz Veronika: óriási sikert értek el a magyar fiatalok a szakképzési Európa-bajnokságon
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.