Városlista
2025. április 10, csütörtök - Zsolt

Hírek

2020. Október 07. 06:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A magyarországi földgáztárolók töltöttsége 100 százalékos

A magyarországi földgáztárolók töltöttsége 100 százalékos

A magyarországi földgáztárolók töltöttsége 100 százalékos, a földgázimport pedig biztonságosan üzemel, hat szomszédos országból érkezik folyamatosan földgáz

- mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára kedden Budapesten sajtótájékoztatón.

Kaderják Péter hozzátette: a szeptember 21-27. közötti adatok szerint a belföldi tárolókban 6,49 milliárd köbméter földgáz volt, ebből 1,45 milliárd köbméter a biztonsági, 5,04 milliárd köbméter a kereskedelmi készlet.

Az államtitkár szerint a tárolókban lévő földgáz összmennyisége körülbelül 130 napra elég az ország ellátásához, illetve 271 napra a lakossági felhasználók számára.

Magyarország téli földgázellátás-biztonsága szempontjából jelentős támaszt ad, hogy az európai gáztározókban csaknem 107,61 milliárd, az ukrajnai gáztározókban pedig 29,43 milliárd köbméter földgáz található - mondta.

Arról is beszámolt, hogy a Magyar Földgázkereskedő Zrt. évi 1 milliárd köbméternyi földgázkapacitást kötött le a horvát Krk szigetén létesülő cseppfolyósföldgáz-terminálban 2021 és 2027 között. Az államtitkár szerint a tranzakció azért jelentős, mert ezzel Magyarország közvetlen hozzáférést nyer a globalizálódó cseppfolyósföldgáz-piachoz.

Jövőre már Szerbiából is érkezhet földgáz Magyarországra, köszönhetően annak, hogy a Magyarországot Szerbiával összekötő vezetéknek jelentősen megnő a kapacitása 2021-re, és kétirányú szállításra is alkalmas lesz - tette hozzá.

Magyarország villamosenergia-ellátásának biztonságát javító projektek is folyamatban vannak, például a szlovén-magyar rendszereket összekötő vezeték, valamint a Szlovákiát és Magyarországot összekötő nagyteljesítményű vezetékek kiépítése - közölte Kaderják Péter.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!

2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld

Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok

ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.

2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld

Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés

Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.

2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal

A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre