Hírek
2020. Május 20. 07:33, szerda |
Belföld
Forrás: mti
A különleges gazdasági övezetek létrehozásáról kezdődik vita a Parlamentben
Az Országgyűlés szerdán több kormányzati előterjesztésről tart általános vitát, köztük arról, amely lehetővé tenné különleges gazdasági övezetek létrehozását.
A Ház aktuális kéthetes ülésének harmadik napja reggel 9 órakor kezdődik, elsőként a Miniszterelnökség különleges gazdasági övezetről szóló törvényjavaslata kerül terítékre. A tárca a változtatásokról korábban azt közölte, a kiemelt, 5 milliárd forint feletti beruházások gazdasági és foglalkoztatási hatása a helyi szint mellett megyerészeket és térségeket is érint, ezért igazságosabb, ha egy faluban vagy kisvárosban megvalósuló jövőbeni nagyberuházás adóbevételei több települést gyarapítanak.
Szó lesz a kabinet legfrissebb közlekedési, hírközlési és fogyasztóvédelmi törvényjavaslatairól is.
A parlament ülése május 25-én, hétfőn ér véget, amikor a képviselők újra azonnali kérdéseket tehetnek fel a kormány tagjainak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 06. 07:00, csütörtök | Belföld
Jövő héten kedden lehet a köztársasági elnök választás
A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
2026. Augusztus 06. 05:00, csütörtök | Belföld
Országosan elérte, Budapesten meg is haladta a 40 Celsius-fokot a legmagasabb hőmérséklet
Országosan 40, Budapesten 43 Celsius-fok volt a legmagasabb hőmérséklet szerda délután, csapadék esélye kizárt - közölte a kormány a szerdai 16 órai, a hőségriasztásról a kormany.hu oldalon közzétett gyorsjelentésében.
2026. Augusztus 06. 04:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
A mostani energiaválság tanulságaira is válaszolva átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány szerdai ülésén - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán szerda este.
2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld
Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél
Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.
