Hírek
2012. Január 30. 07:52, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A koffein megemelheti a nők ösztrogén szintjét
Egy új tanulmány szerint a koffein megváltoztatja a nők ösztrogén szintjét.
Az eredményt alátámasztó vizsgálatban több, mint 250 18 és 44 év közötti nő vett részt 2005 és 2007 között. Az ázsiai és a fehér nőkre azonban más-más hatással van a koffein. A tanulmány során átlagosan 90 milligram kávét fogyasztottak egy nap, ami egy csésze kávé koffeintartalmának felel meg.
Az ösztrogén egy reproduktív hormon, melyet a petefészkek termelnek. Azoknak az ázsiai nőknek, akik átlagosan 200, vagy annál több koffeint fogyasztottak egy nap (ez két csésze koffeines kávénak felel meg), megemelkedett az ösztrogén szintjük, nem úgy mint azoknak, akik kevesebbet ittak. Azonban azok a fehér nők, akik ugyanakkora mennyiséget fogyasztottak el, valamivel alacsonyabb ösztrogénszintet produkáltak, mint társaik, akik kevesebbet ittak.
Azoknak a fekete nőknek, akik 200 vagy több milligramm koffeint ittak naponta, megemelkedett az ösztrogén szintjük, ez a különbség azonban nem volt statisztikailag szingnifikáns - mondták amerikai kutatók.
A tanulmányban részt vevő nők esetében azok, akik 200 milligram koffeint fogyasztottak, tükrözték a kutatás eredményeit. Akik azonban több mint egy csészével ittak egy nap, magasabb ösztrogénszintről számoltak be - írja a healthday.com.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk
2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld
Felhős, esős idő várható a hétvégén
Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.
2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld
Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább
Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.
