Városlista
2025. november 7, péntek - Rezső

Hírek

2020. Október 15. 12:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A kibertér veszélyeiről indít új bűnmegelőzési kampányt a rendőrség

A kibertér veszélyeiről indít új bűnmegelőzési kampányt a rendőrség

A kibertérben lévő veszélyek ellen új bűnmegelőzési kampányt indít a rendőrség - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata szerdán a honlapján.

Azt írták: az ORFK a következő tíz hétben - online kampánya során - az internet biztonságos használatával kapcsolatos témákat dolgoz fel, minden héten egy-egy tanácsot publikál majd. Elsőként a webshopos vásárlásokkal összefüggésben adnak tippeket a biztonságos adásvétel érdekében.

Azt javasolják, hogy ha valaki webshopban vásárol, olyan oldalt válasszon, ahol többféle fizetési lehetőség van. Ajánlott utánvéttel fizetni, vagy ha valaki online szeretne fizetni, akkor használjon külön bankkártyát vagy PayPalt. Ajánlott megnézni, hogy a webshop milyen értékelést kapott. Javasolják továbbá, hogy a közösségi oldalon látott ajánlatot ellenőrizzék egyszerű internetes kereséssel.

Gyanús, ha a kereső nem hozza az első találatok között - jegyezte meg a rendőrség.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk

2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld

Felhős, esős idő várható a hétvégén

Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.

2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld

Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább

Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.