Hírek
2011. Szeptember 10. 07:15, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
A KIA is magyar abroncsot használ

A Hyundai és a Volkswagen mellett már a Kia is vásárol gumiabroncsot a csúcskapacitással dolgozó rácalmási Hankook gyártól.
A múlt hónapban kezdődtek meg a szállítások a Kia Zsolnán lévő gyárába, így a dél-koreai márka legnépszerűbb SUV modellje, a Sportage már Magyarországon készült abroncsokon hagyja el a gyártósort.
Éppen a szállítási idő csökkentésének szándékával építette fel, majd bővítette magyar leányvállalatát a dél-koreai világcég – számol be a Világgazdaság. A rácalmási üzem azon dolgozik, hogy a közvetlenül az autógyáraknak szóló abroncsgyártást a teljes termelés jelenlegi 10 százalékáról 20-25 százalékra növelje a következő évek során.
A Hankook Tire már a kezdetektől készült a 2007 nyarától termelő magyar leányvállalat kapacitásának 230 millió euróba kerülő bővítésére, 550 millió euróra emelve a magyar leányvállalatra költött összértéket. Igaz, a gazdasági és pénzügyi világválság hatására úgy döntött az anyacég, hogy a magyarországi gyárbővítést nem kezdi meg az eredetileg tervezett időpontban, 2009 elején, hanem csupán egy évvel később.
Ám az európai piaci igények növekedése és a koreai, valamint a kínai gyárak távolsága miatt ezt a tervet is kénytelenek voltak módosítani, és már 2009 szeptemberében megkezdték az építkezést. Az új egységben az alapanyag-keverő üzem mellett helyet kapott a félkésztermék-gyártás, az abroncsgyártó gépsor, a vulkanizálóüzem, és kibővül a minőség-ellenőrzés, valamint a készáruraktár is. Ezzel párhuzamosan az alkalmazottak száma az eredetileg tervezett 1500-ról 1900 fölé emelkedett.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését
Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot
A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő
2025. Szeptember 16. 07:43, kedd | Belföld
MABISZ: idén is milliárdos károk, jelentős pusztítás a viharszezon országos mérlege
2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban
Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.