Hírek
2015. Június 26. 07:17, péntek |
Belföld
Forrás: MTI/fotó:illusztráció
A hétvégén sem várható melegedés
A hétvégén több helyen felhős lesz az ég, zápor, akár zivatar is lehet.
Néhol hosszabb időre is kisüt a nap, de jelentős felmelegedés nem várható: a legmelegebb helyen is 28 Celsius-fokig, számos helyen pedig csak kevéssel 20 fok felett alakulnak a maximumok – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Pénteken napközben az Alföldön is egyre nagyobb területen felszakadozik, majd csökken a felhőtakaró, legtovább a Tiszántúl déli részén lehet erősen felhős az ég. Másutt jellemzően napos lesz az idő. Számottevő csapadék nem valószínű. A Dunántúlon és a keleti országrészben többfelé megélénkül, néhol esetleg megerősödik a szél. A legalacsonyabb 9-15, a legmagasabb hőmérséklet 22-26 fok között alakul.
Szombaton hosszabb, rövidebb időre kisüt a nap. Délután és este viszont főként északnyugaton, nyugaton záporeső is valószínű. A leghidegebb órákban 10-15 fok lehet. Napközben 23-28 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap reggel főleg a Dunántúlon, később egyre inkább keleten várható több helyen zápor, zivatar. Többfelé megerősödik, a Dunántúlon időnként viharossá is fokozódik a szél. A minimumhőmérséklet 12-17, a maximumhőmérséklet 22-26 fok között alakul – olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel
