Városlista
2025. szeptember 15, hétfő - Enikő

Hírek

2015. Augusztus 14. 07:05, péntek | Belföld
Forrás: MTI

A Balatonba fulladt egy gyerek és az őt menteni próbáló felnőtt

A Balatonba fulladt egy gyerek és az őt menteni próbáló felnőtt

Vízbe fulladt egy vízibicikliről a Balatonba esett 14 éves fiú, valamint a mentésére induló 54 éves férfi a Balatonlelle és Balatonboglár közötti vízterületen.

- tájékoztatta Bagyó Sándor, a mentésben részt vevő Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának elnöke az MTI-t csütörtökön.

Két pedagógus a nagyszakácsi gyermekotthonból hét gyerekkel indult vízibiciklizni csütörtök délután a balatonlellei közforgalmú kikötőtől nyugatra eső szabadstrandon. Szándékuk szerint a kisvízben szerettek volna maradni, a víz azonban a strand egy rövid szakaszán, egy használaton kívüli kikötő vonalában hirtelen mélyülni kezd. Az egyik, kellő vízbiztonsággal nem rendelkező gyerek valószínűleg itt került a vízbe a vízibicikliről, majd elmerült. A közelben tartózkodó egyik férfi a segítségére sietett, de hamarosan ő is elmerült.

A két eltűnt személy megmentéséért mindenki megmozdult. A kiérkező sürgősségi mentőhajó személyzete koordinálta a mentést, a helyi vízi mentőkkel csatárláncba állította a fürdőzőket az egyébként sekély víz átfésülésére. Ők találtak rá az elmerült gyerekre és férfira is, mire megérkezett a helyszínre a vízi rendőrség, két mentőautó, a gyermekmentő és egy mentőhelikopter is. A nagy erőkkel megkezdett újraélesztés egyik esetben sem járt sikerrel.

Helyi információk szerint a vízibicikli-kölcsönző az ilyenkor szokásos gyakorlat szerint felhívta a figyelmet a veszélyekre. Felkínálta a mentőmellényeket is, de a vízibiciklis csoport nem vette igénybe azokat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 15. 07:50, hétfő | Belföld

Megújul a fonyódi kikötő

2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld

Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025

Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.

2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld

Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében

Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.