Városlista
2025. november 7, péntek - Rezső

Hírek

2018. Június 27. 07:26, szerda | Belföld
Forrás: mti

A 2019-es költségvetés tárgyalásába kezd az Országgyűlés

A 2019-es költségvetés tárgyalásába kezd az Országgyűlés

Az Országgyűlés ma kezdi tárgyalni a kormánynak a jövő évi költségvetésről szóló törvényjavaslatát.

A parlament reggel 8 órakor kezdi munkáját, a Ház a büdzsé tárgyalása előtt az országos polgárőrnapra emlékezik.

A képviselőknek péntekig összesen harminc órájuk van kifejteni véleményüket a költségvetési javaslatról.

Az általános vita az előterjesztői nyitóbeszéddel indul, amely legfeljebb 40 percben hangozhat el, ezt az Állami Számvevőszék és a Költségvetési Tanács elnökének felszólalásai követik 30-30 percben. A frakciók vezérszónokai ezután szintén fél-fél órában közölhetik álláspontjukat.

A képviselők a mai ülésnapot nyolc és fél órában, csütörtökön 14 órában, pénteken pedig további négy órában szólalhatnak fel. A büdzséről szóló általános vita pénteken a kormány félórás zárszavával ér véget.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk

2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld

Felhős, esős idő várható a hétvégén

Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.

2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld

Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább

Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.