Hírek
2014. Március 22. 07:00, szombat | Belföld
40 év szolgálati idő – Mikor lehet nyugdíjba menni?
Kell-e még a nők esetében a 40 év szolgálati idő leteltével pluszban meghatározott életkort elérni a nyugdíjba vonuláshoz? Erre a kérdésre válaszol most az onlinejogsebesz.hu szakértője. Ne feledje, joga van kérdezni!
Kérdés:
Tisztelt Onlinejogsebész!
54 éves leszek decemberben és 2017-ben lenne meg a 40 év szolgálati időm. Azt szeretném kérdezni, hogy kortól függetlenül elmehetek-e 40 év szolgálati idővel nyugdíjba vagy el kell érnem egy meghatározott életkort még ehhez?
Válaszát előre is köszönöm!
2014. 03. 07.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
A hölgyek esetében ad a jogszabály jogosultságot 40 év szolgálati idő után teljes öregségi nyugdíjra. Amennyiben erre gondolt, ehhez nem szükséges az önre irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltése. Férfiak esetében nem elég a szolgálati idő megszerzése, szükséges a nyugdíjkorhatár betöltése is.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
www.onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
2026. Június 22. 06:50, hétfő | Belföld
Ma ismertetik a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban
